Payoneer Nedir ?

Ocak 4, 2019 Amazon Teknik

Payoneer yurtdışında yaygın olarak kullanılan bir para transferi aracıdır. Bir çok şirketi ve bireysel kişiler internette para göndermek veya para almak için Payoneer’i kullanırlar. En önemli özelliklerinden biri ülkemiz dahil tüm dünya genelinde istediğiniz zaman istediğiniz yerde paranızı alabiliyor olmanızdır. Toplamda 70 farklı para birimi ve 200 farklı ülkede yaygın olarak 2 milyon aktif kullanıcısı vardır.

Payoneer Hesabı Nasıl Açılır ?

Payoner hesabı açmak için Youtube kanalımızda Payoner Hesabı Nasıl Açılır ? videomuzu izleyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak videoya gidebilirsiniz.

Payoneer Kart Nasıl Alınır ?

Payoneer kart almak oldukça basittir ancak Payoneer’in size kart göndermesi için öncelikle hesabınıza $30’lık bir ödeme almış olmanız gerekmektedir. Sonrasında yapmanız gereken işlem Payoneer’de kayıtlı olan adresinize kartı sipariş vermektir. Yaklaşık 2-4 hafta arasında kart elinize ulaşmaktadır.

Payoneer ile Para Göndermek ve Alma

Payoneer ile para göndermek için size özel verilmiş referans numarasını ödeme alacağınız birime göndererek herhangi bir kesinti uygulamadan kolayca ödeme alabilir ve aynı şekilde referans numarasını kullanarak sizde başka birimlerden ödeme alabilirsiniz. Bir farklı ödeme alıp gönderme şeklide e-posta yöntemidir. Payoneer-Payoneer’e ücretsiz bir şekilde para göndermek için karşınızdaki arkadaşınızın payoneer e-posta adresini girerek ücretsiz para transferi gerçekleştirebilirsiniz.

Payoneer ile Banka Hesabına Para Çekme

Payoneer hesabınıza Türkiye’deki bir banka hesabınızı tanımlayarak havale ile 3-5 gün içinde paranızı alabilirsiniz. Paranız herhangi bir döviz cinsindeki paranızı Türkiye’deki banka hesabınıza aktarma ücreti ise sadece biraz düşük kur olarak işlenmektedir. Yani; 5.50 olan dolar kurunu buradaki TL hesabına aktarma yaparken 5.30 olarak işleme alıp size aktarım yapılır. Buda sabit bir havale ücretine kıyasla düşük meblaların daha uygun halde aktarım yapılmasını sağlar.

Payooner İşlem Ücretleri:

Aşağıda gördüğünüz tablolardan Payoneer kullanımındaki tüm ücret ve kesintileri görebilirsiniz:

Yeniliklerden ve bilgilerden güncel olarak haberdar olmak isterseniz mail listemize abone olabilirsiniz. İnstagram sayfamız , Facebook grubumuz, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı takip etmeyi unutmayın.

Teşekkürler.

, , , , , , , , , , , , , , , , ,